Отборът на Балкан Ботевград постигна първа победа в турнира за Купата на ФИБА Европа. В последен мач от група "D" Балкан се наложи като домакин с 89:84 (22:18, 23:17, 23:27, 9:15, 12:7) след продължение над белгийския Бейсик Фит Брюксел.

Въпреки победата, ботевградчани завършват на последното четвърто място в групата, докато за следващия етап от нея се класират кипърския Керавнос и унгарския Егис Кьорменд.

В "Арена Ботевград" Балкан направи много силно първо полувреме, в което доминираше тотално и логично се оттегли на полувремето с аванс от 10 точки при 45:35.

След паузата обаче нападението на домакините отслабна, а в същото време гостите от Белгия започнаха да се възползват от неточностите в тима на Небойша Видич. Стрелбата на Балкан въобще не се получаваше, като това бе видно най-вече в последната четвърт, в която ботевградчани реализираха едва 9 точки.

Решаваща забивка на Христо Захариев минута преди края на редовното време при 77:75 в полза на гостите съхрани шансовете на Балкан за краен успех, тъй като с нея двубоят влезе в продължение.

В него Игор Кесар вкара много важна тройка за 83:80, а след това нов кош на Захариев доведе резултата до 87:82 само 47 секунди преди края. В оставащото малко време до края Бейсик Фит пробва да обърне още един път хода на мача, но гостите нямаха нужния шанс под коша на Балкан.

Най-резултатен за победителите бе Девон Уошингтън с 24 точки, Христо Захариев приключи с 18, а с 14 остана Игор Кесар.

За Бейсик Фит с 28 точки приключи Джеръми Симънс, а Майкъл Смит остана с 18. /БТА