Отборът на Балкан (Ботевград) допусна пета поредна загуба в група D на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже ФИБА Къп.

Българският тим записа домакинско поражение от Керавнос (Кипър) със 75:84 (18:23, 15:21, 21:18, 21:22) точки в мач от петия кръг на надпреварата.

В началните минути на мача играчите на Балкан имаха крехък аванс 15:12, но след това кипърските баскетболисти взеха инициативата.

На почивката Керавнос водеше с 44:33 точки. 3:45 минути преди края на третата част с кош на бившия играч на Лукойл Академик Мохамед Абукар гостите стигнаха до 20 точки преднина - 61:41.

В началото на последната четвърт кипърските баскетболисти направиха серия от 10:4 и спокойно приключиха мача.

За Балкан се отличиха ДиВон Уошингтън с 22 точки, Игор Кесар със 17 точки и Павел Иванов с 16 точки.

В последния си мач от турнира баскетболистите от Ботевград, които още преди двубоя днес отпаднаха от турнира, са домакини на Екселсиор (Белгия) на 6 декември. /БТА