Финалистът за купата на България Балкан Ботевград загуби за втори път от унгарския Фалко Вулкано Сомбатхей във втория квалификационен кръг на турнира за Купата на ФИБА Европа.

След като преди седмица Балкан падна с 95:96 у дома, сега тимът на Небойша Видич загуби със 74:84 (16:22, 17:20, 22:18, 19:24). Така Балкан ще се надява да се класира за групите на турнира като един от трите най-добри губещи, но шансовете за това не са големи и тимът от Ботевград ще трябва да изчака изиграването и на останалите срещи от квалификациите. Домакините от Сомбатхей взеха сравнително рано аванс в срещата и макар почти до края на първата четвърт непрекъснато да имаше смяна на водачеството, от нейния край до последната сирена Балкан така и не успя да вземе лидерската позиция.

В третата четвърт българският тим се доближи на три точки от съперника си при 51:54 след тройка на Венцислав Петков, но домакините бързо отговориха със серия от 6:0, която ги върна уверено напред в резултата. В четвъртата част Сомбатхей не остави съмнение в превъзходството си и затвори мач без големи проблеми. Дейвид Хоутън бе най-полезен за Балкан с 22 точки, а Девин Брукс добави 16. За домакините от Сомбатхей Золтан Перл и Дарън Говенс вкараха по 21 точки.

Фалко Вулкано Сомбатхей (Унгария) - Балкан Ботевград (България) 84:74 (22:16, 20:17, 18:22, 24:19)  * в първия мач успех за Сомбатхей с 96:95.