Сърбия взе втората си победа в група D на Евробаскет 2017, след като се наложи над домакина Турция с 80:74.

Още през първото полувреме Сърбия бе отборът, който зададе тона, като поведе с 14 точки с хубави атаки и ефектни завършвания.

В третата част нещата до голяма степен изглеждаха под пълния контрол над сърбите, които поддържаха аванс, макар и не толкова значим.

Страхотна серия за Турция от 11-0 в последната четвърт вдигна трибуните на крака. Поредица от тройки на капитана на Фенербахче Мелих Махмутоглу и една на Джеди Осман не само изравниха, но и дадоха преднина на домакините. Сърбите обаче вкараха четири тройки за три минути, и въпреки опита за геройство на Махмутоглу в края, неубедителната и крайно лишена от агресия игра на Турция не позволи финален щурм за изравняване.

Богдан Богданович вкара 17 точки, включително и решителни две тройки, а Стефан Йович добави 15 за успеха.

С 19 за Турция завърши Махмутоглу.

В друг мач от първенството, Испания се наложи с 91:50 над Румъния в Клуж. Поражението бе трето за северните ни съседи и на практика почти ги лиши от шансове за класиране в следващата фаза.

Испанците бяха без звездата си Пау Гасол, на който бе дадена почивка.

Дабъл-дабъл за Испания направи Хуан Ернангомес, който записа 18 точки и 12 борби. По 11 точки добавиха Марк Гасол и Пере Ориола, а с 10 е Жоан Састре.

За Румъния отново на ниво се представи Влад Молдовяну, който отбеляза 15 точки.