Националният отбор на Русия е последният четвъртфиналист на европейското първенство по баскетбол за мъже. В осминафиналите руснаците постигнаха повече от категорична победа със 101:78 (25:23, 21:19, 26:15, 29:21) над Хърватия.

Играчите на Сергей Базаревич имаха предимство от 4 точки на почивката при 46:42, но след нея започнаха да изпитват истинска наслада от играта и със серия от атрактивни забивки и точни стрелби от далечна дистанция не оставиха никакви съмнения в превъзходството си.

Алексей Швед отново бе лидер на руснаците с 27 точки и 12 асистенции, а Андрей Зубков и Дмитрий Колагин прибавуха по 14.

За Хърватия най-резултатен бе Боян Богданович с 28 точки, но голяма част от точките му дойдоха в заключителните минути, когато преднината на руснаците бе вече непреодолима. Дарио Шарич отбеляза 13 точки за шахматистите, а с 11 остана Лука Жорич.

В четвъртфиналите Русия ще играе с Гърция.