Русия победи Великобритания с 82:70 точки в последната си среща от група D на Европейското първенство по баскетбол за мъже и събра 9 точки, след като има 4 победи и 1 поражение.

Най-резултатен за руснаците беше Алексей Швед, който вкара 30 точки и направи 8 резултатни подавания. Центърът Тимофей Мозгов без особени проблеми овладя подкошията и взе 11 борби.

В момента руснаците са на първоо място и ще го запазят и след края на деня, ако Латвия загуби от Турция.

При първа позиция в крайното класиране, на осминафиналите те ще играят с четвъртия от група С, където в момента е Унгария. Русия може да стане втора, ако Латвия спечели, а Сърбия падне от Белгия.

Ако обаче всички фаворити спечелят, Русия ще слезе на 3-а позиция и ще играе с Хърватия на осминафиналите.

Белгия и Великобритания вече са отраднали при всякакъв развой на събитията.

В група С Хърватия спечели със 107:69 точки над отпадналия състав на Чехия и ще заеме максимум второ място, защото след това играят Испания и Унгария. Хърватите днес поведоха в първата четвърт с 8:0 и не изпуснаха контрола върху мача.

Играещият за Индиана Пейсърс от НБА Боян Богданович вкара 25 точки за победителите./БТА