Националният отбор на България загуби домакинството си на Холандия със 78:83 (20:25, 21:18, 22:17, 15:23) точки в среща от третия кръг в група "F" на квалификациите за европейското първенство по баскетбол за жени през 2019 година.

Въпреки загубата българките изиграха равностоен мач, бориха се до последно, но съперничките им изиграха силни последни минути и стигнаха до успеха.

На почивката холандките имаха ванс от 43:41.

Възпитаничките на Стефан Михайлов имаха предимство в резултата от 78:74 1:49 минута преди сирената след кош на Динама Георгиева, но гостенките направиха серия от 9 безответни точки и спечелиха мача.

За България най-резултатна беше Димана Георгиева с 20 точки, Диана Войнова добави 18 точки и 5 борби.

За холандките Хатила ван Гринсвен завърши с 24 точки и 7 борби. Зера Бутер се отличи с 22 точки.

В другия мач от групата Украйна загуби от европейския шампион Испания с 68:72 (21:15, 14:23, 18:19, 15:15) точки.

Испания е начело в групата след три поредни победи, пред Украйна с две победи и загуби. България е на последното място с три поражения.

На 13 февруари българките гостуват в Гуадалахара на европейския шампион Испания. Двубоят е от 21.00 часа българско време./ БТА