Отборът на Словения, воден от селекционера Игор Кокошков, започна с победа с 90:81 (24:22, 29:24, 21:12, 16:23) над Полша в първия си мач от група "А" на Евробаскет 2017, което се провежда във Финландия, Израел, Румъния и Турция.

Срещата в Хелзинки бе първа от програмата на шампионата, който ще завърши на 17 септември в Истанбул.

Цели 30 точки за успеха на Словения вкара гардът на Маями Хийт Горан Драгич, който бе над всички в мача. Тийнейджърът Лука Дончич и центърът Гаспер Видмар добавиха по 11 точки за словенците, докато за Полша най-резултатен с 22 пункта бе Матеуш Понитка.

Словения взе солиден аванс още през първото полувреме, а с отлична игра в защита в началото на третата четвърт дръпна с 21 точки пред Полша. Последва обаче отпускане сред играчите на Игор Кокошков, което позволи на поляците да направят финален щурм, но така и не успяха да се доближат на по-малко от седем точки от съперника. /БТА