Отборът на Испания продължава защитата на титлата си на Евробаскет 2017, след като отстрани на осминафинал домакина Турция след 73:56 точки.

На четвъртфиналите испанците ще срещнат тима на Германия.

С 15 точки за успеха се отчете Рики Рубио, а по 11 добавиха Пау Гасол и Серхио Родригес. За Турция 20 реализира Фуркан Коркмаз.

Първата част започна с много слаба резултатност, като Испания отбеляза половината си точки в последните 2-3 минути от нея, а турският тим завърши само с 10 за началните 10 минути, пише bgbasket.com.

Домакините продължиха да се мъчат и във втория период, а разликата стана двуцифрена с фантастична тройка от върха на Пау Гасол.

Подем в играта на Турция скъси изоставането им към края на полувремето, но финалните минути отново бяха за испанците, за да се оттеглят те с 33-25 на почивката.

Испанците взеха лека преднина в третата част, но домакините пак наваксаха и в последната си атака за четвъртината намалиха до 3 разликата.

Уникална тройка на Серхио Родригес сложи точка на третата част, но не реши нищо.

Последният период обаче стартира ударно за Испания, като за три минути иберийците дръпнаха с 11 точки.

Рики Рубио пое отговорността и вкара две тройки, два фаула и асистенция, за да донесе най-голямата разлика в мача в полза на Испания.