С много силна игра в защита в последната четвърт Хърватия победи Унгария с 67:58 (20:20, 19:16, 13:17, 15:5) в първи мач от група С на Евробаскет 2017, което се провежда въ Финландия, Израел, Румъния и Израел.

Подкрепян мощно от над 2000 свои привърженици в "Поливалент Хол" в Клуж тимът на Унгария влезе в последната четвърт с аванс от 1 точка след много добра игра в третата част.

В заключителните 10 минути обаче Хърватия затегна много играта в отбрана и това позволи на унгарците да реализират едва два коша за общо 5 точки.

В същото време добрата игра на Боян Богданович и Дарио Шарич под другия кош даде нужното спокойствие на "шахматистите", които бяха попаднали в тежка ситуация след началото на второто полувреме.

Богданович завърши с 23 точки за хърватите, а 15 прибави Шарич. За Унгария Золтан Перл вкара 12.

В другия ранен мач от днешната програма в Истанбул Белгия се наложи над Великобритания със 103:90 (24:26, 30:27, 19:14, 30:23). /БТА