Европейският шампион за 2013 година Франция постигна втората си победа на Евробаскет 2017, след като в мач от третия кръг в група "А" се наложи с разгромното 115:79 (29:25, 20:17, 37:14, 29:23) над аутсайдера Исландия.

Така французите временно излязоха начело в класирането с 2 победи и 1 загуба, но ще сдадат лидерската позиция, ако по-късно днес Словения надделее над Гърция.
Двубоят в Хелзинки започна по-добре за френския тим, който поведе с 11:5 след точна стрелба от тройката на Жофри Ловерн. Последва обаче серия от 11:2 точки в полза на Исландия и съперникът на България в световните квалификации поведе с 16:13.

Устремът на исландците обаче бързо бе спрян от "петлите" и в края на първата четвърт те отново водеха с 29:25.

Това бе и повратният момент в мача, тъй като до края разликата не спря да расте в полза на Франция.

Особено силна за играчите на Венсан Коле се оказа третата четвърт, в която Франция реализира забележителните 37 точки срещу едва 14 за съперника.

Най-полезен за французите с 16 точки бе Нандо де Коло, а всички 12 играчи на тима сезаписаха сред реализиторите. Едуин Джаксън и Кевин Серафин добавиха по 14 точки за успеха, а за Исландия Йон Арнор Стефансон завърши с 23, а Мартин Хермансон прибави 13.

До този момент тимът на Исландия е с три загуби от три мача и практически без шансове за продължаване в следващия етап на европейското./БТА