Националният отбор на България за момчета до 16 години ще играе за разпределение на местата от пето до осмо на европейското първенство в дивизия "В" в Черна гора. В четвъртфиналите селекцията на Даниел Клечков отстъпи пред Холандия с 90:102 (23:24, 16:25, 22:29, 29:24), с което загуби шансове за промоция в по-горната дивизия "А" през следващата година. "Лалетата" успяха да предрешат изхода на мача в последните 2:30 минути на първото полувреме, в които направиха серия от 10:0 точки, с която поведоха в резултата с 49:39.

След почивката българският отбор търсеше варианти да обърне хода на мача, но безпощадната стрелба на холандците от зоната за 3 точки, завършили с 14 успешни от 28 опита, не позволи това да се случи. Най-резултатен за България с 22 точки и 14 борби бе Константин Костадинов. Любомир Керемедчиев добави 18 точки, Томас Читадзе вкара 17, а с 16 остана Иван Спиров.

За Холандия Нино Вренкен реализира 27 точки, докато още 20 прибави Армин Строял. Следващият мач на българския отбор на турнира е в петък срещу загубилия от четвъртфинала между Дания и Румъния.