Българинът Александър Везенков изигра отличен мач за своя Барселона в 15-ия кръг на Лига Ендеса. Везенков бе най-полезен за победата като гост над Бетис с 89:82 точки.

Националът реализира 17 точки за 22 минути на терена. Везенков вкара 7 от 10-те си стрелби, включително две тройки, а добави 3 борби и 2 асистенции.

Барселона е втори във временното класиране с 11 победи и4 поражения, а лидер в Испания е Реал с 13 победи и 1 загуба.

Каталунците дръпнаха с 40:31 точки до почивката и не изпуснаха инициативата до края на срещата.

Похвали за Везенков след първия мач за годината

На 11-и януари Барса гостува на Панатинайкос в Евролигата, на 14-и приема Уникаха, на 16-и гостува на Валенсия, а на 18-и

е домакин на Брозе Бамберг. След това на 21-и януари каталунците гостуват на Андора, на 26-и Барселона е гост на Фенербахче, а на

28-и януари приема Ховентут в последния си мач за първия месец от годината.