Смятаният за най-големия талант в европейския баскетбол Лука Дончич не успя да сдържи сълзите си от неубедителното си представяне за Реал Мадрид във втория четвъртфинален сблъсък с Дарушафака в Евролигата.

Дончич остана на терена десетина минути и не успя да се разпише в двубоя. 18-годишният тинейджър бе видимо разочарован и в един момент след като бе сменен от треньора Пабло Ласо в началото на последната четвърт, не успя да скрие сълзите си.

Ласо опита да го успокои, виждайки разочарованието му.

Реал Мадрид пък отстъпи в домакинството си на Дарушафака с 80:84 точки и резултатът в серията вече е 1:1 победи. Следващият двубой е в Истанбул на 26-и април.

Детето-чудо Дончич с изключително отиграване

Малкото чудо на баскетбола стана на големите 18​

Играе се до три победи от пет възможни мача, а победителят се класира за Финланата четворка на Евролигата.