Испанският гранд Реал Мадрид направи нова важна крачка към участие в четвъртфиналите на баскетболната Евролига, след като победи като гост италианския Олимпия Милано с 88:77 точки.

Успехът бе 16-и в 26 мача за "кралския клуб", като така състезателите на треньора Пабло Ласо си гарантираха, че ще завършат редовния сезон с положителен баланс, без значение какво се случи в останалите им три мача.

Аржентинецът Факундо Кампацо записа първия си "дабъл-дабъл" в Евролигата с 14 точки и 11 асистенции, а Реал взе рано аванс след серия от 12:0 в първата четвърт.

Центърът Густаво Айон бе най-резултатен за Реал с 15 точки, а гостите, които играха без контузената си звезда Лука Дончич, реализирааха 13 тройки от 22 опита, което съкруши надеждите на тима от Милано.

За домакините, които допуснаха десета поредна загуба от Реал Мадрид, най-резултатен с 18 точки бе Къртис Джерълс. Поражението остави италианския тим на 14-о място с 9 победи и 17 загуби и без реални шансове за продължаване в следващата фаза.