Баскетболният Барселона претърпя тежка загуба в петък вечер в Евролигата от Баскония със 79:93 точки, но малко преди края на първото полувреме ситуацията изглеждаше далеч по-обещаваща.

Силно включване направи българинът Александър Везенков и с негова помощ Барса изравни до 40:40 точки.

Националът завърши двубоя с 14 точки, 5 борби и 2 асистенции, а при вторатаму тройка в края на първото полувреме публиката го поздрави с аплодисменти.

Най-колоритен бе малък фен на каталунците, като детенцето дори се разтанцува при подема на любимия си тим в двубоя.

Барса се провали у дома срещу Баскония

Александър Везенков

източник: twitter.com/FCBbasket

Само след ден почивка двата тима се срещат отново, тъй като Барселона гостува на Баскония в неделя, 29-и януари в мач от 19-я кръг на Лига Ендеса.

Мача от испанския шампионат по баскетбол можете да гледате на живо от 19.30 часа в GONG PLAY и по DIEMA SPORT 2.