Валенсия спечели дербито на 3-ия кръг в испанската Лига Ендеса с 70:67 като гост на Тенерифе.

Двубоят беше по-специален за наставникът на "прилепите", който през миналия сезон изведе Тенерифе до титлата в турнира Шампионска лига.

През първото полувреме островитяните показаха чудесен отборен баскетбол и имаше аванс от 3 точки - 37:34 на полувремето. Двубоят вървеше точка за точка до средата на 4-та четвърт, когато Боян Дублевич записа ключови 5 точки и даде аванс от 5 точки на Валенсия. В оставащите 4 минути и 22 скунди Тенерифе така и не съумя да се върне в срещата и така "прилепите" продължиха да са без загуба в първенството - 3 победи от 3 мача.

Ерик Грийн отново бе най-резултатен за шампиона на Испания, като завърши с 18 точки, а за домакините с по 13 се отличиха Тим Абромайтис и Майк Тоби. След победата Валенсия се намира на 4-та позиция във временното класиране, а Тенерифе, за който това бе първа загуба, падна до 8-та позиция.