Валенсия победи Баскония за втори път в полуфиналната серия между двата отбора. Финалната сирена дойде при резултат 75:69. Четвъртият двубой е в понеделник вечерта и при нов домакински успех Валенсия ще достигне до финал в испанската Лига Ендеса.

Двата отбора си размениха по една част, но по нищо не изглеждаше, че Валенсия ще бъде губещ на почивката. След първата четвърт Валенсия водеще с 11 точки разлика - 24:13. Серия от 16:1 в полза на Баскония в началото на вторите десет минути им даде аванс на полувремето - 37:34.

Валенсия дръпна с над 10 точки в средата на третата четвърт. В рамките на 120 секунди Баскония стопи изоставането си до 3 точки и след 30 минути игрово време интригата остана жива.

Четвъртата четвърт бе много завързана, двата отбора си разменяха кош след кош, до промяна на водачеството не се стигна и Валенсия се поздрави с успеха.

Победата като гост в първата среща от серията може да се окаже ключова, ако в четвъртият двубой Валенсия победи в домакинството си.

Антоан Дио бе най-резултатен за победителите с 16 точки, а Сан Еметерио добави 15. Шейн Ларкин за Баскония се отчете с 16 точки.

Утре ни очаква нова среща от полуфиналите в Испания. Уникаха се изправя срещу Реал Мадрид в опит запише първа победа и да продължи участието си в плейофите. Реал води с 2:0 победи. Срещата може да наблюдавате в ефира на Diema Sport 2 и онлайн на Gong Play.