Уникаха победи с 89:73 Фуенлабрада в среща от 19-я кръг на испанската Лига Ендеса. Домакините започнаха мача много силно и с добри комбинации под коша натрупаха преднина. Тя стигна до 20 точки след серия 13:0 в началото на втората част, когато потръгна и далечната стрелба на тима от Малага.

Вместо да опитат обрат, гостите започнаха слабо и второто полувреме. Фуенлабрада вкара само 6 точки в първите 9 минути на третата част и последните 10 минути се поиграваха. Неманя Недович вкара 19 точки за победата, а по 13 добавиха Адам Вачински и Деян Мусли. Също 13 за домакините записа Франсиско Круз.

В другите мачове от кръга в неделя Бибао Баскат победи с 81:77 Сарагоса, Хувенут надигра Андора със 74:59, а Естудиантес надигра Обрадойро – 81:73.

В 19:30 часа започва голямото дерби Баскония – Барселона пряко в ефира на DIEMA SPORT 2 и по GONG PLAY.