Българинът Александър Везенков бе сред най-добрите на терена за своя Барселона в двубоя срещу Мурсия в 6-ия кръг на Лига Ендеса, но каталунците допуснаха пето поредно поражение с 94:97 точки след драматични последни минути на сблъсъка.

Барса загуби последователно от Цървена звезда с 82:90 като гост, Естудиантес със 70:80 като гост, Жалгирис със 75:81 като домакин и Армани Милано със 74:78 като гост.

Поражението е второ поредно за състава на треньора Сито Алонсо в Лига Ендеса и постави още въпросителни от представянето на отбора и бъдещето на Алонсо.

Везенков започна от пейката и се включи отлично. Българският национал за 29 минути на терена завърши с 11 точки и 8 борби, оставайки само на 2 борби от дабъл-дабъл в двубоя.

Най-резултатен за Барса бе Тома Йортел с 28 точки и 6 асистенции, но друг от лидерите на тима Адам Ханга завърши едва с 7 точки.

Страховитите мажоретки на Барса в духа на Хелоуин

Домакините допуснаха Мурсия да води с 23:21 точки след първата част, а на почивката резултатът бе 58:48 отново за Мурсия.

Последва още по-колеблива трета част за Барселона, а в последната четвърт и благодарение на точната стрелба на гостите от далеч, те дръпнаха с цели 16 точки.

Минута и половина преди края на срещата Барса намали на 6 точки изоставането си при 83:89 и до една – 93:94 само трийсет секунди преди финала, но не успяха да стигне до пълен обрат.

За победителите от Мурсия Витор Бените бе най-резултатен с 19 точки.

Отборът на Барселона вече има 4 победи и 2 загуби, а Мурсия е с 3 победи и 3 поражения.