След нов страхотен мач на словенецът Лука Дончич Реал Мадрид победи Баскония с 86:82 точки в дербито на 28-я кръг на Лига Ендеса.

Реал държи втората позиция във временното класиране в испанския баскетболен шампионат с 19 победи и 7 поражения, а лидер е Валенсия с актив 19-6.

Трети е Тенерифе с 19-8, следван от Барселона с актив 18-8.

Отборът на Баскония остана на пета позиция също с 18 победи и вече 8 поражения.

Детето-чудо Дончич с изключително отиграване

Гостите поведоха с 18:16 точки след първата част, а на почивката Реал дръпна с 40:37.

Само 48 секунди преди края Баскония водеше с три точки при 80:77, но в крайна сметка Реал измъкна успеха.

18-годишният талант на Реал Лука Дончич бе най-резултатен с 15 точки, 13 борби и 4 асистенции, а Антъни Рандолф добави 13 точки и 6 борби.

За Баскония Родриго Бубоа се отчете с 19 точки, а Шейн Лавал завърши с 16 точки, 7 борби и 5 асистенции.