Испанският Реал Мадрид поведе с 1:0 във финала на баскетболната Лига Ендеса след успех с 87:81 точки срещу Валенсия. Двубоят бе много оспорван, като на почивката резултатът бе 43:43.

Домакините от Реал взеха крехка преднина в трета част, която приключи при 65:59 точки в тяхна полза и въпреки сериозната съпротива на Валенсия успяха да стигнат до победата.

Валенсия се справи с Баскония, чака Реал Мадрид

Лидерът на мадридчани Серхио Юй бе най-полезен 20 точки и 4 асистенции, а Руди Фернандес добави 19 точки.

За Валенсия най-резултатен бе Боян Дублевич с 19 точки и 5 борби.

Големи успехи за Реал Мадрид и в баскетбола

Вторият мач от финалната серия е отново в Мадрид на 11-и юни от 19.30 часа. Можете да го гледате директно в GONG PLAY и по телевизия NOVA SPORT.

Третият сблъсък е на 14-и юни във Валенсия. Евентуален четвърти и пети мач са насрочени за 16-и и 18-и юни.