Отборът на Реал Мадрид се класира за полуфиналите за Купата на Краля в Испания след успех над Морабанк Андора с 99:93 точки след продължение. В сблъсък за класиране на финала Реал Мадрид ще се изправи срещу Баскония, който отстрани Тенерифе.

Андора изигра отличен мач, но остана на косъм от това да сътвори голямата изненада на финалите във Витория.

В герой за Реал се превърна Антъни Рандолф, който вкара тройка за изравняването при 86:86 точки само 4.7 секунди преди края и прати мача в продължение. Рандолф завърши с 25 точки и 6 борби. Серхио Юй се отчете с 22 точси, 7 борби и 11 асистенции, а младокът Лука Дончич завърши с 12 точки, 10 борби и 7 асистенции.

Баскетболистите на Андора поведоха с 23:15 точки след първата четвърт, а на почивката имаха аванс от 43:33 точки.

Преди последните 10 минути Реал намали до 56:59 точки, а след равенството 86:86 в редовното време, в продължението „белия балет”пречупи съперника си.

За Андора най-резултатен бе Гиорги Шермандини с 27 точки и 7 борби.

Програмата за турнира за Купата на краля от петък до неделя:

17 февруари
20.00 Валенсия - Гран Канария – Този двубой можете да гледате директно в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2

22.30 Барселона – Уникаха – Този мач също можете да гледате директно в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2

Полуфиналите са на 18 февруари от 19.30 и 22.00 часа, а финалът е на 19 февруари от 19.30 часа.

В събота полуфинала Барселона / Уникаха – Валенсия/Гран Канария от 22 часа също можете да проследите директно в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2.

От 00.00 часа по NOVA SPORT можете да гледате запис на първия полуфинал Реал Мадрид – Баскония.

Финалът за Купата на Краля отново ще бъде излъчен директно в GONG PLAY и в ефира на DIEMA SPORT 2.