Реал Мадрид посегна с две ръце към класирането за финалния плейоф в Лига Ендеса. Това стана след погром над гостуващия Уникаха във втората полуфинална среща със 101:72.

Така "белите" вече водят с 2:0 успеха и имат сериозно предимство преди преместването на серията в Малага. На тях им трябва още само една победа и ще могат да очакват съперника си в битката за трофея.

Началото на този мач не предвещаваше крайния му изход. В първата четвърт играта беше равностойна, като гостите от Уникаха дори на моменти водеха в резултата. Но в крайна сметка Реал водеше с 4 точки в края ѝ при 27:23.

Но след това на терена имаше само един отбор. Във втората четвърт гостите бяха буквално пометени. Те реализираха едва 10 точки през нея, а инкасираха 30 и още тогава беше ясно кой ще е победителят.

След почивката Реал се забавляваше и трупаше още по-голям аванс за радост на феновете си. В средата на третата четвърт авансът на мадридчани за първи път надхвърли 30 точки, а до края на мача се въртеше постоянно около тази граница.

В крайна сметка победата дойде с 29 точки аванс при 101:72 и Реал ще влезе в третата среща с доста по-голямо самочувствие. Най-резултатен за победителите беше Джейси Каръл с 29 точки, а Серхио Йуй с 13, Антъни Рандолф с 11 и Лука Дончич също с 11 точки бяха другите с двуцифрен актив за тях.

Играчите на Уникаха бяха под всякаква критика, като Кайл Фог с 12 точки и Оливър Лафайет с 10 бяха единствените с двуцифрен актив. Но и тяхното представяне не беше на ниво и загубата беше най-логичното нещо.