Баскетболният Барселона победи Манреса с 92:72 точки в мач от 21-я кръг на испанската Лига Ендеса. Това бе 14-а победа на каталунците, които имат и 5 поражения от началото на сезона в първенството.

Българинът Александър Везенков бе титуляр и реализира 14 точки, плюс 4 борби за 19 минути на терена. Везенков вкара 9 от точките си за първите 10 минути на срещата, а Барса поведе с 33:23.

Най-резултатен за каталунците бе друг от младите им състезатели – 23-годишният швед Маркус Ериксон, който вкара 21 точки.

На почивката домакините водеха с 55:41 точки.

Александър Везенков за Барса: Не търсим оправдания

През второто полувреме баскетболистите на Барселона продължиха да контролират играта и преди последната четвърт водеха със 73:61 точки.

За тима на Манреса, който е последен във временното класиране на Лига Ендеса загубата бе 17-а.

Следващата седмица предстоят финалите за Купата на Краля в Испания, като на 17-и февруари Барселона на Везенков излиза срещу Уникаха в четвътфиналите.