Най-престижният баскетболен турнир на Стария континент Евролига продължава с пълна сила с нови два кръга тази седмица. Срещите от 18-ия и 19-ия кръг на състезанието ще се играят от днес до петък.

Един от лидерите във временното класиране Олимпиакос посреща Макаби Тел Авив от 21 часа тази вечер. Двубоя можете за гледате пряко по Mtel Sport 1. Олимпиакос отстъпва само на ЦСКА Москва и Панатинайкос към момента с 12 победи и 5 загуби, а Макаби е седми в подреждането с 9 победи от 17 изиграни мача.

Гръцкият гранд ще се опита да поправи грешките при загубата от Баскония преди седмица. Олимпиакос вече победи Макаби през този сезон с 69:58 точки в третия кръг, а Макаби допусна четири поредни поражения като гост.

Жалгирис пак бие в Евролигата, Олимпиакос със загуба

Също тази вечер от 21.30 часа Барселона на българина Александър Везенков гостува на Валенсия. Мача можете да проследите директно по Mtel Sport 2. Отборът на Валенсия е с една загуба повече от Барселона и две места по-надолу във временното класиране в Евролигата.

Везенков не успя да спаси Барса в Атина

Барса допусна 11-ото си поражение в предишния кръг, отстъпвайки на Панатинайкос в Атина и вече е с актив 6-11, докато Валенсия е с два 5 победи от 17 изиграни срещи към момента. И двата състава се нуждаят от успеха, за да съхранят шансовете си за класиране в Топ 8 и плейофите в турнира.

За Барселона французинът Кевин Серафен пропусна последните два мача заради контузия, а Валенсия също трябваше да се справя с множество контузи в последните седмици.

източник: БГНЕС

Тимът на Фенербахче очаква Панатинайкос в сряда, 17-и януари от 19.45 часа в среща, която можете да гледате пряко по Mtel Sport 1. И двата отбора записаха по две последователни победи в последните си мачове. Фенербахче е временно пети с актив 11-6, а ПАО излезе на втората позиция с впечатляващото 12-5. Интересен момент в двубоя ще е доколко настоящият шампион ще успее да се справи с намиращия се в отлична форма гард на гръцкия тим Ник Калатес. Защитата може да се окаже решаваща предвид факта, че Фенербахче е втори в подреждането за най-малко допуснати точки в Евролигата, а Панатинайкос е трети в тази класация.

Също в сряда, но от 21.45 часа зрителите на Mtel Sport 1 ще могат да гледат и двубоя Реал Мадрид - Баскония. Това ще е шестият сблъсък между двата отбора в Евролигата, като Баскония има четири победи в последните пет мача. Реал Мадрид е в серия от шест поредни победи, а Баскония надви Олимпиакос в миналия кръг след като бе допуснал две поражения. Двата състава са сред най-резултатните в Евролигата, така че феновете могат да очакват крайно интересен сблъсък.

За най-добрите европейски баскетболни състави няма да има време за почивка и в четвъртък, и петък продължават с мачовете.

Химки приема Олимпиакос в четвъртък, 18-и януари от 19 часа и можете да наблюдавате директно мача по Mtel Sport 1, а от 22 часа можете за гледате двубоя Барселона - Брозе Бамберг от 22 часа.

Дербито на 19-ия кръг в Евролигата между Панатинайкос и ЦСКА Москва е в петък, 19-и януари от 21.15 часа. Мачът можете да гледате пряко по Mtel Sport 1.