Барселона допусна четвърта поредна загуба в Евролигата, при това у дома, със 62:69 от Галатасарай, и тотално се отдалечи от плейофите в най-силния европейски клубен турнир.

След 22-рия кръг, Барса вече е на 12-та позиция, с осем победи, три по-малко от осмия и деветия в подреждането Анадолу Ефес и Дарушафака.

Александър Везенков бе титуляр и в пореден двубой имаше страхотни изяви, но Барселона игра ужасяващо в решаващите последни минути, в които победата сграбчиха гостите от Галатасарай.

Фенербахче отново падна в жертва на Дейвид Блат

Домакините водеха играта от първата минута, но така и не успяха да вземат по-сериозен аванс. Осем точки бе най-голямата разлика в мача, в полза и на двата отбора - за Барса в началото и за Галатасарай в края.

Всичко се реши в последната четвърт, когато турският тим успя да се възползва от припрените действия на съперника, реализира, когато от Барса сгрешиха. След две точки на Везенков, за 57:56, отборът му за последен път водеше в резултата, пет минути преди края на двубоя.

Везенков отбеляза и последния кош за Барса в мача, при осем точки в полза на Галатасарай, и 58 секунди на таблото, но преди това два поредни коша на Джон Диблър вече бяха предопределили крайния резултат.

За 25 минути Везенков реализира 18 точки с отлична стрелба, а за Барса Петери Копонен отбеляза още 15.

С 19 точки и 9 борби за Галатасарай се отчете Алекс Тайъс, Блейк Шилб вкара 16 точки, плюс девет борби и пет асистенции, а 14 точки - 4 от 4 от тройката - добави Джон Диблър.