Битката за плейофите в Евролигата продължава след 20-я кръг на престижния турнир. Реал Мадрид и ЦСКА Москва са начело в класирането с по 15 победи и 5 загуби. Тимът на Олимпиакос е трети с 14 успеха от 6 поражения.

Фенербахче, чийто екип носи българинът Йордан Минчев е на четвърта позиция с 13 успеха от 20 мача. Другият тим с българин в състава – Барселона на Александър Везенков е едва на 11-а позиция с 8 победи и 12 загуба.

Снощи националът Везенков завърши с 14 точки, 5 борби и 2 асистенции, но Барса претърпя домакинско поражение от Баскония със 79:93 точки.

Детска еуфория след тройка на Везенков в Евролигата

Разочарование сред феновете на Барса след нова загуба в Евролигата

Само след ден почивка двата тима се срещат отново, тъй като Барселона гостува на Баскония в неделя, 29-и януари в мач от 19-я кръг на Лига Ендеса.

Мача от испанския шампионат по баскетбол можете да гледате на живо от 19.30 часа в GONG PLAY и по DIEMA SPORT 2.

Преди това също в неделя, от 13.30 часа можете да проследите двубоя Уникаха - Фуенлабрада.

През следващата седмица предстои нова серия баскетболни сблъсъци в ефира на Mtel Sport1.

На 2-и февруари можете да наблюдавате на живо два двубоя – от 18 часа Уникс Казан – Олимпиакос, а от 20 часа Жалгирис посреща Барселона. От 22.15 часа можете да гледате запис на мача между Фенербахче и ЦСКА Москва.