Баскония пречупи Валенсия, излезе втори в Испания

Публикувана в 22:18 на 05 март 2017 518 0

Баскетболният Баскония победи Валенсия със 71:63 точки в мач от 23-я кръг на испанската Лига Ендеса. Домакините поведоха с 29:25 на почивката, а след третата част резултатът бе 49:43 точки.

С успеха Баскония заема второ място във временното класиране в Лига Ендеса с 16 победи и 6 поражения, а Валенсия е на четвърта позиция с 15 успеха и 6 загуби.

Лидер е Тенерифе с актив 17-5.

Най-резултатен за домакините бе Родриго Бубоа с 18 точки, 2 борби и 2 асистенции, а за Валенсия Люк Сикма се отчете с 13 точки и 6 борби.