След победа с 90:70 във "Фернандо Буеса Арена" тимът на Баскония изравни полуфиналната серия срещу Валенсия в Лига Ендеса и ще се отправи към залата на противника при резултат 1:1 успеха.

През по-голямата си част сблъсъкът беше равностоен и на полувремето резултатът бе 46:41 в полза, като за отбора на Сито Алонсо блестеше привлеченият преди по-малко от месец гард Рики Ледо. Американецът записа 17 точки след първите 20 минути игра.

По-добрата игра в офанзивен план на Баскония продължи и през третата четвърт и след края и разликата се покачи на 9 точки. През последните 10 минути изглеждаше все едно има само един отбор на терена. Баските спечелиха четвъртата четвърт с 24:13 и записаха разгромната победа с 20 точки.

Рики Ледо завърши двубоя с 24 точки, а капитанът на домакините Адам Ханга добави 18 точки, 5 борби и 5 асистенции. За Валенсия най-резултатни бяха Ромайн Сато с 18 и Антоа Дио с 16.

Мач номер три от серията ще се играе в събота от 20:00.