Баскетболният отбор на Барселона постигна втора поредна победа във всички турнири, като тя отново дойде в отсъствието на българина Александър Везенков. След като в петък каталунците се справиха у дома с Олимпиакос в Евролигата, сега те се наложиха със 104:83 над Билбао като гост.

Тимът на Сито Алонсо взе комфортен аванс от 14 точки в края на първата четвърт, която приключи при резултат 29:15, а до почивката Барселона водеше с 19 точки, което направи второто полувреме протоколно. Най-резултатен за победителите бе унгарецът Адам Ханга с 15 точки, а 14 прибави центърът Кевин Серафин.

За домакините от Билбао Лусио Редиво реализира 18 точки. Победата остави Барселона на трето място в класирането в Лига Ендеса с 5 победи и 2 поражения след първите 7 кръга, а в следващия кръг Барселона гостува на лидера в класирането Реал Мадрид, който е единственият отбор без поражение до момента в първенството.