Баскетболният Барселона записа важна победа над Баскония с 92:84 точки като гост в мач от 19-я кръг на испанската Лига Ендеса.

Барса загуби от същия съперник само преди два дни, като в петък загуби със 79:93 точки в двубой от Евролигата.

Разочарование сред феновете на Барса след нова загуба в Евролигата

Каталунците стояха доста по-добре на паркета и след силна втора четвърт поведоха с 40:35 на почивката. Третата част също бе за Барселона и Александър Везенков и съотборниците му стигнаха до успеха.

Българинът завърши с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 14 минути на терена, а най-резултатен за Барса бе Анте Томич с 21 точки и 5 борби.

Сайтът на Барса със статия за "Шоуто на Везенков"

За Баскония Шейн Ларкин завърши с 16 точки и 7 асистенции, а Йоханес Фойтман добави 16 точки и 5 борби.

Барселона е с 13 победи и 4 загуби от 17 мача и е домакин на Билбао Баскет в следващия кръг на Лига Ендеса на 5-и февруари, а Баскония е с 12 победи и 6 поражения от 18 срещи.

Страхотна забивка срещу Барса вдигна феновете на Баскония

Лидер в Испания е Реал Мадрид с 14 победи и 3 поражения от 17 двубоя.

През следващата седмица пък предстои нова серия баскетболни сблъсъци от Евролигата в ефира на Mtel Sport1.

На 2-и февруари можете да наблюдавате на живо два двубоя – от 18 часа Уникс Казан – Олимпиакос, а от 20 часа Жалгирис посреща Барселона. От 22.15 часа можете да гледате запис на мача между Фенербахче и ЦСКА Москва.