Само една свободна позиция остана незаета във Финалната четворка на баскетболната Евролига. Реал Мадрид победи като гост Дарушафака с 89:78 точки и с 3:1 в серията се класира за полуфиналите.

В битката за финала Реал ще играе с тима на Фенербахче.

В Истанбул в петък вечер испанският шампион повече с 45:38 точки още на почивката и убедително се наложи над Дарушафака на треньора Дейвид Блат. Със 17 точки и 5 асистенции се отличи Серхио Юл, а по 15 добавиха Антъни Рандолф и Трей Томпкинс.

Също в турския мегаполис Анадолу Ефес загуби от Олимпиакос с 62:74 точки и серията бе изравнена 2:2  победи. Петият двубой, който ще определи последния участник във Финалната четворка е на 2-и май в Атина. Победителят ще се изправи срещу ЦСКА Москва във втория полуфинал на престижния турнир.

Двубоят в Истанбул бе решен в последните минути, като в края на третата четвърт Олимпиакос водеше само с една точка – 55:54.

Джейсън Грейнджър завърши със 17 точки и 8 борби за Ефес, а Василис Спанулис се отчете с 18 точки и 4 асистенции за Олимпиакос.

Финалната четворка на Евролигата ще се проведе от 19-и до 21-и май в Истанбул.