Поредна солидна доза емоции предложи петъчната вечер за феновете на баскетболната Евролига. Турските Анадолу Ефес и Дарушафака записаха победи като гости съответно на Олимпиакос и Реал Мадрид във вторите срещи от четвъртфиналните плейофи.

Олимпиакос загуби от Анадолу Ефес със 71:73 точки и така резултатът в серията е равен 1:1 победи.

Лидерът на гърците Василис Спанулис завърши с 20 точки и 6 асистенции, а Йоргос Принтезис се отчете с 20 точки и 6 борби, но това не бе достатъчно за успеха.

За Ефес Браян Дънстън реализира 16 точки, 4 борби и 5 асистенции, Тайлър Хъникът добави 15 точки и 9 борби.

Следващият мач от серията е на 26-и април в Истанбул.

Смяна разплака "златния" тийнейджър на Реал

Отборът на Реал Мадрид пък отстъпи на Дарушафака с 80:84 точки и също допусна изравняване за 1:1 в четвъртфиналната серия.

В оспорван сблъсък Серхио Юл завърши с 22 точки и 6 асистенции, а за водения от треньора Дейвид Блат тим Брад Уонамейкър се отчете с 21 точки и 4 асистенции.

Третият мач е в Истанбул на 26-и април.

Играе се до три победи от пет възможни срещи.

На 25-и април са третите мачове от другите две плейофни двойки: Фенербахче - Панатинайкос и Баскония - ЦСКА Москва

Отборите на Фенербахче и ЦСКА Москва водят с по 2:0 победи в сериите.

Победителите от четирите четвъртфинални плейофи ще се класират за Финалната четворка между 19-и и 21-и май в Истанбул.