Историческият първи редовен сезон на новия формат на Евролигата приключва тази вечер. Последните двубои от редовния сезон са: Дорушафака – Цървена звезда, ЦСКА Москва – Олимпиакос, Армани Милано – Уникс Казан и Реал Мадрид – Анадолу Ефес.

След мачовете в четвъртък вечер са ясни още две от плейофните двойки. Панатинайкос заслужи четвъртото място и домакинско предимнство срещу Фенербахче. Анадолу Ефес пък заема шестата позиция и ще се изправи срещу Олимпиакос.

Жалгирис пък приключи със стил редовния сезон на 10-а позиция, побеждавайки Баскония. Испанците са с актив 17-13 и ще почакат последните срещи, за да научат точната си позиция за плейофите.

Всички резултати от четвъртък:

Фенербахче – Барселона 68:65

Брозе Бамберг – Галатасарай 79:84

Макаби Тел Авив – Панатинайкос 61:81

Баскония – Жалгирис 79:84

Барса приключи Евролигата с поражение, Наваро с рекорд

Всички погледи ще са насочени към мача Дарушафака – Цървена звезда в петък вечер. Тези два отбора ще определят последния участник в плейофите на Евролигата този сезон. Победителят ще грабне място в Топ 8.

Двубоя можете да гледате на живо по Mtel Sport1 от 20 часа, а по-късно по същия канал можете да проследите и мача Реал Мадрид – Анадолу Ефес.

Цървена звезда ще трябва да сложи край на серията от четири домакински победи на Дарушафака.

Последната въпросителна в Евролигата пада тази седмица

​Футбол и баскетбол през седмицата по спортните канали на Мтел

Реал Мадрид е сигурен за лидерската позиция и се изправя срещу намиращия се в отлична форма Анадолу Ефес.

Тимът на Баскония ще е седми и ще се изправи срещу ЦСКА Москва, освен ако Ефес победи в Мадрид, а Звезда надвие Дарушафака. Ако двете неща се случат, то ЦСКА ще срещне Цървена звезда, а Реал ще играе с Баскония, който ще е на осма позиция.

Ако Анадолу Ефес загуби, то Баскония си остава седма, а Звезда – Дарушафака ще определят осмото място.

Ако и Ефес, и Дарушафака победят, то Баскония ще завърши на седмо място и ще играе срещу ЦСКА, Реал ще има за съперник турския тим.

Пабло Ласо

източник: БГНЕС

Старши треньорът на Реал Мадрид Пабло Ласо намекна, че може да даде почивка на някои от основните си играчи в двубоя с Анадолу Ефес. Серхио Юл, Мачиулис и Хънтър имат леки проблеми и не искаме да рискуваме със сериозни контузии.

„Всички мачове от Евролигата са важни за нас. Сега играем срещу опонент с много качествени състезатели”, коментира Пабло Ласо.