ЦСКА Москва победи гостуващия Баскония с 93:86 точки и стана първият отбор, който си осигури място в четвъртфиналните плейофите на Евролигата по баскетбол.

Руснаците са лидери в редовния сезон с 18 успеха в 23 мача.

Гостите от Испания изненадващо водеха през по-голямата част от времето, като домакините успяха да изравнят за 71:71 в края на третата част, а последствие след серия от 12:2 в началото на последната четвърт поеха контрола върху срещата и спечелиха.

Уил Клайбърн беше най-резултатен за московчани с 19 точки.

Миналогодишният вицешампион Олимпиакос записа 16-и успех след 80:70 точки над гостуващия Валенсия.

Капитанът Василис Спанулис изпъкна с 25 точки и 9 асистенции за домакините, а Никола Милутинов допринесе с 15 точки и 6 борби.

Защитаващият титлата си Фенербахче е трети също с 16 победи в 23 мача след 89:70 точки над гостуващия Олимпия Милано.

Уникаха Малага запази шансове за плейофите след победа с 83:69 точки над гостуващия Макаби Тел Авив. /БТА