Българският национал Александър Везенков не влезе в игра при поражението на Барселона като домакин от Олимпия Милано с 81:83 в двубой от 21-вия кръг на Евролигата по баскетбол.

Каталунците водеха с 10 точки след първата четвърт, но гостите започнаха да топят пасива си и в последната четвърт двата отбора вече бяха рамо до рамо, като непрекъснато разменяха лидерството си.

Точно 5 секунди преди края Дайрис Бертанс вкара решителния кош за Олимпия, с който тимът поведе с 83:81. Последва таймаут за тима на Сито Алонсо, но след него Виктор Клавер и Адриен Морман пропуснаха при опитите си да изравнят.

В Атина Олимпиакос нанесе тежко поражение на защитаващия трофея си тим на Фенербахче, след като го победи с 95:70. В повторение на финала от последното издание на Евролигата гръцкият гранд взе частичен реванш, като буквално разпиля съперника си със стрелба от тройката. Гърците бяха точни при 13 от 17-те си опита от далечно разстояние, с което не оставиха никакви шансове на съперника си.

В най-резултатния мач за вечерта литовският Жалгирис Каунас надигра у дома Макаби Тел Авив с 99:84 точки.