Барселона успя да надвие драматично Реал Мадрид с 92:90 за Купата на краля и грабна трофея след победата на финала в Лас Палмас. Каталунците доминираха дълго време в мача, но накрая едва удържаха победата. 10 секунди преди края Барса пропусна два фаула, но при ответната атака Реал не успя да вкара кош и каталунците триумфираха.

С успеха каталунците сложиха край на серията на вечния съперник от четири последователни триумфа в турнира, като за играчите на Светислав Пешич това е първа купа на Испания от 2013 година насам.

Нашият Везенков не взе участие във финалния мач в редиците на каталунците.

Първата четвърт премина под диктовката на „белите”, най-вече заради по-добрата им защита и една тройка на Томпкинс.

През втората четвърт обаче Барселона заздрави защитата си и обърна резултата до 40:34. Реал се държеше донякъде главно заради точната стрелба от наказателни удари.

Барса дръпна сериозно и след третата четвърт имаше 15 точки аванс  пред големия си съперник. Последната четвърт започна при резултат 67:52.

В последната четвърт обаче Реал успя да намали драстично разликата и бе на косъм от обрата, но въпреки това каталунците задържаха преднината си в мача и вдигнаха трофея след драмата в края за 92:90.

Десет секунди преди края Пиер Ориола обаче пропусна и двата наказателни изстрела за Барселона, които последваха и това даде шанс на Реал да опита стрелба от тройката за спечелване на мача. Изстрелът на Фабиен Косьор обаче бе неточен, а претенциите на мадридчани за нарушение при опита за добавка на Руди Фернандес не бяха уважени.

Най-резултатен за каталунците в срещата бе Пау Рибас с 21 точки. Анте Томич добави 17, а Раким Сандърс и Адам Ханга приключиха с по 12.

За Реал Джейси Керъл вкара 18 точки, Трей Томпкинс добави 17, а с по 14 завършиха Лука Дончич, Факундо Кампацо и Руди Фернандес.

Отличието за "Най-полезен играч" в турнира взе гардът на Барселона Тома Юртел, който във финалната среща завърши с 8 точки, 4 борби и 7 асистенции.