Баскетболистите на Барселона победиха Реал Мадрид като гости с 84:80 в двубой от 8-ия кръг на Лига Ендеса.

Българинът Александър Везенков отново не бе в групата на Барса, но бе със съотборниците си в Мадрид.

За Реал това е първо поражение в Лига Ендеса, но тимът остава лидер във временното класиране с актив 7-1.

Барселона е на трето място с актив 6-2, а победата е изключително ценна след колебливите изяви напоследък.

Везенков отива по-рано в НБА?

Въпреки 20 точки и 10 борби на талантливия словенец Лука Дончич, Реал изпусна инициативата в последната четвърт. На почивката резултатът бе 45:45 и след равностойна трета част, всичко се реши в последните 10 минути.

Адриен Морман бе най-резултатен за гостите с 19 точки и 5 борби, а Кевин Серафин дбави 15 точки и 4 борби.