Отборът на Спартак Плевен постигна изненадващ успех с 89:84 (18:23, 25:17, 18:24, 28:20) над носителя на купата на България Берое като гост в двубой от 22-рия кръг на Националната баскетболна лига при мъжете. Играчите на Любомир Минчев водеха в резултата през дълги периоди от мача, но в края му гостите успяха да направят обрат и да си тръгнат с успеха.

Тимът на Спартак изигра много силни минути в началото на последната четвърт и след като изоставаше с 61:64 след третата четвърт, успя да поведе със 76:72 след серия от 15:8. Милован Савич вкара 27 точки за Спартак, а с 18 приключи Мартин Маринов. Константин Коев и Димитър Маринчешки прибавиха съответно 17 и 16 за успеха на гостите.

За Берое Брандис Рос завърши с 22 точки. В друг мач от програмата Ямбол победи Рилски спортист като гост с 90:76 (21:11, 32:15, 12:25, 25:25). Гостите направиха изключително първо полувреме, което спечелиха с 53:26, с което предрешиха изхода на срещата. Националът Николай Върбанов вкара 27 точки за Ямбол, Цветослав Острев приключи с 25, а Венцислав Петков добави 20. За домакините от Самоков Девън Шелтън вкара 22 точки, а Евън Бруинсма остана с 20.