Тимът на Шампион 2006 постигна трета победа в женското баскетболно първенство. В двубой от петия кръг, игран в столичната зала "Румен Пейчев", Шампион се наложи със 79:68 (21:19, 18:11, 24:22, 16:16) над Септември 97 като домакин.

Срещата започна равностойно, като в първата четвърт двата тима на няколко пъти размениха водачеството си. С кош на Елена Димова Шампион поведе с 14:8 3:45 минути преди края на първия период, но след серия от 9:0 Септември дръпна със 17:14 в резултата.

До края на частта обаче Шампион си върна водачеството и след десет минути игра се оттегли с аванс при 21:19. Разликата между двата отбора обаче започна да се увеличава във втората четвърт и на почвката тя достигна 9 точки при 39:30.

След паузата Септември опита да промени хода на среащата, но солидната игра на домакините не позволи да бъде осъществен обрат. Деница Петрова бе най-резултат за победителките с 25 точки. Цветелина Димитрова добави 17 пункта за успеха, а с 16 остана Елена Димова.

За Септември Константина Какояни завърши с 23 точки, докато Михаел Петрова и Анна-Славина Славчева отбелязаха по 17. /БТА