Шампион 2006 надигра Славия с 68:59 (18:14, 18:15, 15:8, 17:22) като домакин в зала „Триадица“ в София и изравни на 1:1 победи серията за третото място в първенството на България по баскетбол за жени. „Белите“ спечелиха първата среща с 83:50 и така носителят на бронзовите медали ще бъде определен в трети решителен двубой. Датата на провеждането му все още не е насрочена от Българската федерация по баскетбол.

Шампион 2006 и Славия спориха за третото място в шампионата при баскетболистките и през миналия сезон, когато „белите“ надделяха. Двата тима бяха съперници и в сблъсъка за бронза в турнира за Купата на България през февруари тази година, завършил с успех за Славия.

След равностойна първа четвърт, в която баскетболистките на Шампион 2006 взеха аванс от 4 точки, те не изпуснаха водачеството до края. На почивката Шампион 2006 водеше с 36:29, а преди последните 10 минути резултатът бе 51:37. Славия намали пасива си до 6 точки в средата на последната четвърт, но не успя да се доближи повече до противника. Състезателките на Шампион 2006 доминираха в борбата под коша и взеха 52 срещу 38 борби за Славия.

Най-резултатна за победителите от Шампион 2006 беше Антония Филипова с 19 точки и 8 борби. Ванина Василева изигра силен мач и завърши с 18 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Виктория Иванова допринесе с 13 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Славия с 24 точки и 2 борби се отчете Йоланда Косса. Виолета Григорова се включи с 16 точки и 10 борби.