Черноморец детронира Рилски спортист още на четвъртфиналите на еfbet Купа на България. Бургазлии победиха миналогодишния носител на трофея с 82:78 след продължение в "Арена София".

Лидерът в НБЛ профука аванс от 18 точки, натрупан до средата на втората четвърт, а последният период започна с аванс от 8 точки за "акулите".

startphoto.bg
51 снимки

Рилски спортист започна много добре мача и поведе с 29:15 след 10 минути игра. Добрата игра на самоковци продължи и в началото на втората част, като авансът им стигна до 18 точки при 39:21. До почивката обаче последва серия от 12:0 в полза на Черноморец за 39:33.

Третата част премина изцяло под диктовката на бургазлии, който поведоха при 46:44, а след 30 минути баскетбол се оттеглиха с аванс от 58:46. Рилски набързо стопи пасива си в началото на последната част, след което играта беше кош за кош. Джордан Тъкър изравни за 69:69, а в последната атака Мунис Туту пропусна да донесе успеха на "акулите" в редовното време.

С кошове на Тъкър и Георги Боянов Черноморец поведе с 80:76, а до края Тъкър вкара още два наказателни удара за крайното 82:78, като така бургазлии детронираха носителя на Купата през последните две години.

Джордан Тъкър вкара 22 точки за победители. Георги Боянов завърши с дабъл-дабъл 16 точки и 17 борби. Мунис Туту и Макол Мойен вкараха по 14 точки.

Александър Янев бе над всички за Рилски спортист с 16 точки и 8 борби. Брандън Рандълф добави 15 точки, а Чавдар Костов се отчете с 13 точки и 6 овладени топки.

В спор за място на финала Черноморец ще се изправи срещу Левски или Берое.