Лукойл Академик загуби изненадващо с 66:75 (22:19, 13:19, 17:17, 14:20) срещу Рилски спортист в мач от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), с което остави Академик Бултекс само на три точки от първата позиция. Пловдивчаните надвиха Берое Стара Загора с 89:77 (24:23, 15:16, 31:19, 19:19) в друг мач от кръга.

Мачът между Лукойл и Рилски спортист се развиваше точка за точка, докато в края на първата част Дани Гибсън вкара тройка и домакините поведоха с 22:19. Те увеличиха аванса си на 26:19 в началото на втората четвъртина, но Рилски спортист вкара последните четири коша за полувремето и го приключи с аванс от три точки.

Рилски спортист запази аванса си в началото на второто полувреме, а в последната четвъртина дори поведе с 11 точки, за да затвърди победата. Най-резултатен за тима от Самоков беше Давон Шелтън с 26 точки, към които той добави и 12 борби. Джером Бийн отбеляза 20 точки за Лукойл.

Академик Бултекс губеше от Берое в началото на второто полувреме, но пловдивчаните направиха впечатляваща серия от 16 точки и това им донесе победата. Димитър Димитров отбеляза 20 точки за пловдивчаните, а Джордан Семпъл добави 19 и спечели 15 борби./БТА