Рилски спортист победи гостуващия Берое (Стара Загора) със 79:77 (19:11, 20:22, 16:26, 24:18) в дербито от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. В Самоков двата отбора изиграха изключително равностоен мач, в който домакините имаха доста късмет в последните секунди.

При 79:77 първо Тихомир Желев пропусна от тройката за Берое, а след това Филип Виденов спечели борбата и стреля, но топката също не влезе в коша. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изиграха по-добро първото полувреме, след което имаха аванс от 39:33. В третата част играчите на Берое доминираха и стигнаха до обрат - 59:55 преди финалните 10 минути.

С две поредни тройки на Йордан Бозов и Мартин Маринов играчите от Самоков отново взеха аванс в резултата - 65:62, след което Евън Раванел вкара два поредни коша за 69:64. 3:49 минути преди края Димитър Маринчешки реализира тройка за тима на Рилски спортист, който удържа преднината си до сирената.

Евън Раванел се отличи с 18 точки за победителите, 13 точки и 12 борби добави Димитър Маринчешки. Мартин Маринов се отчете с 11 точки. За Берое се отличиха Филип Виденов с 18 точки, Александър Янев с 16 точки и Тихомир Желев с 12 точки.

"Берое е много силен отбор и може да победи всеки в Лигата. За нас тази победа е с голяма стойност Надявам се следващата седмица да бъдем здрави и всички заедно", каза след мача старши треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров пред БНТ.

"Генерално през второто полувреме играхме много по-добре. Поздравявам противника, имаха и късмет накрая, защото поне едната от двете стрелби можеше да е успешна", заяви наставникът на Берое Любомир Минчев.