Рилски спортист (Самоков) се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига (НБЛ) след втори успех над Берое (Стара Загора), този път като гост с 80:70.

Така самоковци спечелиха серията с 2:0 победи и в спор за място на финала ще играят срещу лидера в редовния сезон Левски Лукойл. Първият мач ще бъде на 7 май в зала "Универсиада" в София.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров изиграха силна втора част и на почивката водеха с 45:30. Домакините намалиха изоставането си само на 5 точки след 30 минути - 54:59.

С тройка на Златин Георгиев Рилски спортист поведе с 64:54 малко след началото на последната четвърт и удържа преднината си до последната сирена.

Златин Георгиев записа 22 точки и 5 борби за победителите, 15 точки и 5 борби добави Дерек Райт, а с "дабъл дабъл" - 14 точки и 11 борби се отчете Еван Равънел. Травис Тейлър също се отличи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби.

За Берое най-резултатен с 18 точки беше Александър Янев, 17 точки 8 борби регистрира Аджеи Бару, а с 13 точки и 9 борби се отчете Дариъс Гарет. /БТА