Рилски спортист (Самоков) победи гостуващия Берое (Стара Загора) с 96:88 (27:27, 30:12, 17:24, 22:25) точки в дербито на 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Така възпитаниците на Людмил Хаджисотиров запазиха лидерската си позиция във временното класиране на НБЛ, след като изиграха много силна втора част. Беройци бяха по-добри през второто полувреме, но сривът им преди почивката се оказа непосилен за наваксване.

Мартин Маринов изигра много добър мач и завърши с 21 точки. Дъстин Райт записа 23 точки. Травис Тейлър беше впечатляващ под кошовете с 18 точки (70% успеваемост) и 15 борби.

За Берое най-добрия си мач изигра Майк Ди Нуно, който завърши с впечатляващите 38 точки. Той вкара невероятните 11 тройки, а добави 8 асистенции и 7 борби. С 20 точки се отличи Александър Янев, но двамата получиха твърде малко подкрепа от съотборниците си.

Балкан записа убедителна победа при домакинството си на Спартак Плевен със 106:76 (22:15, 30:25, 30:13, 24:23). Домакините поведоха от самото начало и до края на изпуснаха аванса си.

Най-резултатен за успеха беше Игор Кесар с 23 точки. В този двубой Христо Захариев се завърна в игра след контузия и отбеляза 18 точки.

Дебют за тима от Ботевград направи и новото попълнение Джордан Калахан, който вкара 3 точки, макар че е в България от един ден.

За Спартак Плевен Константин Коев отбеляза 21 точки, Герасим Николов вкара 17 точки, а с 15 точки се включи Ивко Ивков.

В следващия кръг Балкан гостува на Берое, докато Спартак Плевен посреща Академик. /БТА