Шампионът Монтана 2003 стартира с победа новия сезон в женското баскетболно първенство на България. Възпитаничките на Стефан Михайлов разгромиха гостуващия Локомотив Стара Загора със 117:65 (37:19, 26:15, 37:13, 17:18). Домакините нямаха никакви проблеми срещу младия отбор на Локомотив и поведоха с 29 точки още на почивката - 63:34. След края на третата част шампионките имаха аванс от 53 точки при 100:47. За победителките се отличиха Габриела Ангелова и Мария Желязкова с по 20 точки, а Дебора Филипова завърши с 18. За Локомотив Валерия Алексиева се отчете с 22 точки, а Виктория Иванова завърши с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 15 борби.

Вицешампионът Берое (Стара Загора) със стартира с успех. Тимът победи без проблеми като домакин Славия със 108:67 (34:24, 22:11, 30:10, 22:22). Най-резултатна за Берое беше Теодора Динева с 20 точки, Евгения Нацкина вкара 18, а Петя Бояджиева добави 17 точки. За Славия Ивана Николова се отличи с 24 точки, Естер Мичева реализира 19.

Септември 97 (София) започна с победа новия сезон в женското баскетболно първенство. Тимът победи убедително като гост новака Академик (Пловдив) със 74:43.  За победителките Илияна Георгиева завърши с 20 точки. Ивона Илиева добави 13 точки, 10 асистенции и 9 борби.  За Академик Петя Аргирова отбеляза 12 точки, а с 11 точки и 11 борби се отличи Анна Римпова.

В София Шампион 2006 постигна успех над НСА (София) с 57:51. Домакините водеха с 37:20 на почивката, а "студентките" намалиха изоставането си в края на двубоя, но не успяха да стигнат до обрат. За Шампион 2006 Цветелина Димитрова записа 17 точки и 7 борби, а по 13 точки добавиха Деница Петрова и Елена Димова, която спечели и 12 борби. За НСА се отличи Мария Светославова със 17 точки и 9 борби.