Левски Лукойл записа победа в първия мач, след като компанията "Лукойл-България" ЕООД стана генерален спонсор на баскетболния клуб Левски 2014.

Състезателите водени от треньора Константин Папазов спечелиха гостуването на Берое в Стара Загора с 81:74 (25:23, 24:10, 13:17, 19:24) точки, след като изиграха силна втора четвърт.

От 1-и януари Лукойл прекрати договора за спонсорство с Академик и стана спонсор на БК Левски. От тима на "студентите" в редиците на "сините" преминаха Асен Великов, Божидар Аврамов, Джъстин Нокс, Кийт Клентън, Николай Стоянов, Павлин Иванов и Христо Николов.

Двата тима изиграха първата част на много високо темпо, а домакините се държаха близо до съперника в резултата след отлична стрелба от тройката. Старозагорци вкараха четири пъти от далечна дистанция през първите 10 минути и губеха само с две точки - 23:25.

"Сините" се представиха силно във втората четвърт, след която на практика предрешиха изхода на двубоя. Те направиха серия от 18:4 за 43:27 и спечелиха частта с 24:10. Така на почивката гостите имаха аванс от 49:33.

През второто полувреме нивото и на двата отбора спадна, но "сините" успяха да удържат преднината си.

Осем минути преди края на мача съдиите отстраниха от залата старши треньорът на домакините Любомир Минчев, след като му отсъдиха дисквалификация.

БК Берое - БК Левски Лукойл

източник: facebook.com/Beroebasketball/

След кош на Николай Николов домакините намалиха пасива си на 6 точки 58 секунди преди сирената - 72:78. При оставащи 31 секунди Александър Янев вкара две точки за Берое за 74:79, а крайното 81:74 за Левски Лукойл оформи Божидар Аврамов с два наказателни удара.

Всичките 11 баскетболисти на Левски Лукойл влязоха в игра. Срещата пропусна само Станимир Маринов, който е с контузия.

Най-резултатен за победителите беше Джъстин Нокс с 15 точки, 14 точки добави Христо Николов, а с 12 точки завърши Павлин Иванов.

За Берое се отличи Александър Янев с 25 точки и 9 борби, а 17 точки и 5 асистенции добави капитанът Тихомир Желев. 12 точки реализира Николай Николов.

"Този мач показа, че още не сме сработени. Не можем да станем отбор само с четири тренировки", коментира след мача Христо Николов.

В следващия кръг на 13 януари Левски Лукойл посреща Ямбол в зала "Универсиада", а Берое гостува на Рилски спортист (Самоков). /БТА