Нефтохимик надви Монтана при баскетболистките

Публикувана в 17:26 на 02 април 2017 265 0
БК Нефтохимик 2010<strong> източник: LAP.bg</strong>

БК Нефтохимик 2010 източник: LAP.bg

Нефтохимик 2010 победи със 78:76 (14:24, 28:15, 14:16, 22:21) Монтана 2003 в мач от последния кръг на редовния сезон в държавното първенство по баскетбол за жени.

Баскетболистките на Нефтохимик финишираха на четвърто място в дивизията от пет отбора, докато Монтана е на втора позиция при две точки пасив срещу Хасково 2012.

Монтана стартира по-силно мача, а серия от 12:4 даде категорично предимство на гостенките. Те спечелиха първата четвъртина с разлика от десет точки и я поддържаха близо седем минути през втората част, когато обаче започна пълният обрат в срещата.

Тимът на Нефтохимик направи серия от 17:0 и завърши полувремето с три точки преднина.

Мария Цанкова отбеляза тройка в началото на второто полувреме и бургазлийките поведоха с шест точки, а преднината им остана същата до последните 30 секунди.

Шарел Алън и Лиза Бърджис доближиха Монтана на две точки от Нефтохимик с поредни точни стрелби, но разликата се запази до края, след като Алън не успя да вкара тройка със сирената. /БТА